Сопругата на Аца Лукас во врска со светски познат кошаркар

Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ одлучија да стават точка на нивниот седумгодишен брак, а според некои извори, причина за нивниот развод е познатиот кошаркар Марко Јариќ, поранешен сопруг на познатата манекенка Адриана Лима.

Иако веќе еднаш го спасија бракот, овој пат дефинитивно е крај, бидејќи според пишувањето на регионалните медиуми, Соња сериозно се заљубила во Јариќ и веќе неколку месеци интезивно се гледаат.

– Соња и Марко се познаваат веќе со години, но пред неколку месеци почнаа да се дружат и заедно да излегуваат. На почетокот ги врзуваше само пријателство, но подоцна и двајцата покажале емоции – изјавил извор близок на парот.

– Беше незадоволна од животот со Аца Лукас. Откако почна да се гледа со Марко, буквално процвета. Тој и ги исполнува сите желби, но и пружа поддршка за периодот кој допрва ја очекува, односно бракоразводниот процес кој ќе мора да го помине – дополнува изворот.