Јелена објави провокативна фотографија со Марија Шерифовќ, па веднаш ја избриша, но задоцни

Јелена Карлеуша за време на паузата од снимање, на „Ѕвездите на Гранд„ станала од столот за да поразговара со Ана Бекута и Марија, а кога сватола дека фустанот од чипка и се дигнал ги замолила колегите да и помогнат.

Позната по тоа дека сака да се шегува, Марија ја искористила приликата и ја грабнала Јелена од позади грб.

Карлеуша и останатите во студиото слатко се изнасмеале и и аплаудирале на Марија. Јелена ја објави фотографијата и напиша „Пријателки“, но поради вулгарните коментари кои и ги оставаа, таа реши да ја избрише фотографијата.