Владо Герогиев никогаш не бил посреќен-пејачот чека второ дете

Поп пејачот и кантавтор, Владо Георгиев и неговата избраничка Милица Самарџија го чекаат своето второ дете. Како што открива добро упатен извор, Георгиев е пресреќен и веќе се пофалил на пријателите и соработниците. – На седницата на СОКОЈ, меѓу останатите се обрати и Владо Георгиев. Штом застана на говорницата рече дека сака пред се да[…]

Тајно се омажи со Тони, но Драгана Мирковиќ пред да стапи во брак била со овој политичар

Фолк ѕвездата Драган Мирковиќ имала голема љубов пред бракот со бизнисменот Тони Бјелиќ. Врската со овој човек траела 10 години. Станува збор за бизнисмен, политичар, менаџерот Зоран Башановиќ. Драгана и Зоран биле заедно во деведесетите години од минатиот век. Во тоа време, Башановиќ на Драгана освен момче ѝ бил и менаџер. Но, по кратко време[…]

Секси Александра Пријовиќ растура во новиот спот по долна облека

Потенцијалната снаа на Лепа Брена, преубавата пејачка Александра Пријовиќ ја објави својата нова песна „Тестамент“. Снглот доби и видео-запис во модерна верзија. На социјалните мрежи ќе прочитате само позитивни коментари за оваа песна која мириса на хит.  „Цел ден ја слушам оваа песна“, „Браво, најдобро до сега“… се дел од коментарите. Зад музиката и текстот[…]

Бившиот на Северина доби син: Милан доби наследник

Поранешниот партнер на Северина доби син. Бизнисменот Милан Поповиќ со својата помлада избраничка добија наследник кој ќе се вика исто како таткото. Да има уште еден син било голема желба на Милан и тоа конечно му се оствари. Синот на Милан, Александар, сега има помало братче кое едвај чека да го види. Засега нема информации[…]

На Цеца убаво ѝ стои и маскирна униформа

  На социјалните мрежи првпат се појави фотографија од Цеца Ражнатовиќ која сигурно ќе предизвика многу коментари. На неа Цеца е во маскирна униформа како дел од гардата на Аркан. Српската доброволна гарда на Аркан во деведесеттите години била страв и трепет на Косово, Босна и Херцеговина и во Хрватска и Цеца често се дружела[…]

Мира Шкориќ им местела пејачки на криминалците

Во деведесеттите години една од најзгодните „риби“ во Србија била пејачката Мира Шкориќ. Таа била позната по блиските врски со тогашните криминалци. Се говори дека таа важела за стројник односно ги запознавала сите пејачки со Земунскиот клан. За тоа во една интервју Цеца вели дека со Дејан Марјановиќ-Шабан ја запознала токму Мира. – Ми беше[…]

Која пејачка играла покер со Аркан и изгубила 500.000 марки

Жељко Ражнатовиќ-Аркан бил голем пријател со многумина од српската естрада. Со неколкумина делеле иста страст кон коцкањето. Лепа Лукиќ во осумдесеттите години играла покер со Акран и, верувале или не, изгубила половина милион тогашни германски марки. Партијата траела речиси цела ноќ и Лепа била многу лута што картите никако не ја сакале. Но, Аркан како[…]