Дефне сјаеше од раскош на втората премиера на „Време за среќа“ во Анкара

Турската актерка и модел Елчин Сангу и нејзиниот колега Бариш Ардуч, периодов ќе бидат активно посветени на работата и патувањата најпрвин низ Турција, а потоа и Азија. Имено, поводот за тоа е како што веќе знаете премиерата на новиот филм каде играат заедно насловен „Време за среќа“.                […]

Северина демантира дека се разведува

По гласините низ хрватските медиуми дека се разведува, Северина го демантира истото. Таа на социјалните мрежи веднаш објави заедничка фотографија со нејзиниот сопруг и синчето. Хрватските медиуми вчера пишуваа дека Северина ќе поднесе барање за развод од својот сопруг Игор, но пејачката веднаш ја демантира веста со фотографија. Таа денеска објави семејна слика со сопругот[…]

“Клетва” и “Младиот Јорданчо” нови песни на Дамјан Стојаноски

“Клетва” и “Младиот Јорданчо” се двете нови песни на Дамјан Стојаноски. Тој подготвува и цд, на кое ќе има 10 македонски песни со кои тој ќе се претстави пред македонците во дијаспората, затоа што за скоро време, отприлика за недела дена заминува на неговата прва Австралиска турнеја. Покрај тоа што изминативе денови промовира два видео[…]

Продолжува да ја воодушевува публиката со својот сексапил

Дефинитивно, Рада Манојловиќ е една од најзгодните пејачки на Балканот. Таа на секое појавување носи кратки фустанчиња со кои ги истакнува своите совршени нозе. Српската пејачка Рада Манојловиќ ја воодушеви публиката за време на својот настап во еден белградски клуб. Таа со години го носи епитетот “најзгодна“ меѓу балканските пејачки, а со секое свое појавување[…]

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат?!

Најновата вест која се најде на турските таблоиди е веста дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат. Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се во брак од 2008 година, меѓутоа се запознаа неколку години пред да го изговорот судбоносното „да“. Имаат два сина – Јаман и Кавуз. Токму поради својот познат сопруг, Емина стана ѕвезда[…]

Дали ви се допадна видео записот за “Мојот народ” на Дамјан Стојаноски?

Дали го погледнавте и дали ви се допадна најновиот видео запис на Дамјан Стојаноски за песната “Мојот народ”? Дамјан Стојаноски го промовира видео записот за песната “Мојот народ”. Со оваа песна, Дамјан ја однесе победата на овогодинешното издание на Валандовскиот фестивал. Видеото се снимаше кај Бигорскиот манастир и Мавровско езеро, а го изработи ИН Продукција. Во[…]

Пејачката Вера Матовиќ ја има највредната куќа на естрадата во Србија

Српската пејачка Вера Матовиќ ја има највредната куќа на естрадата во Србија. Три милиони евра е вредноста на нејзинит луксузен дом на Дедиње. Кога станува збор за луксузните вили на естрадата, најчесто се споменуваат имињата на Драгана Мирковиќ, Лепа Брена и Саша Поповиќ. Сепак, највредната куќа е во сопственост на пејачката Вера Матовиќ. Нејзиниот луксузен[…]

“Да Капо” бенд кој е составен од млади вљубеници во музиката

  Млади ентузијасти кои една година егизстираат на македонската музичка сцена го сочинуваат бендот Да Капо. Овие млади кои со огромна љубов се насочени кон музиката  свират буквално се, како народна така и забавна музика. Нивното име кое е поразличо од останатите бендови а означува почеток. -Постоиме година ден како музички бенд и ова ни[…]